Gabinet Stomatologiczny Maxdent

ul. Hallera 53/2
53-325 Wrocław

tel.: 607121314, 71 36 11 504
e-mail: gabinet@maxdent.pl
mapa (kml)

Blog

Prawidłowa pielęgnacja dziąseł jest równie istotna co codzienna troska o zdrowe zęby. Jeśli chcemy uniknąć schorzeń zębów, powinniśmy zadbać również o dziąsła. A te niestety są szczególnie narażone na działanie bakterii, które powodują stany zapalne. Co więcej, problemy z dziąsłami i przyzębiem, określane mianem paradontozy, to drugie po próchnicy schorzenie jamy ustnej przyczyniające się do wczesnej utraty zębów.

Implanty zębowe są zakłada się w celu uzupełnienia ubytków w naturalnym uzębieniu. Można w ten sposób otworzyć jednego lub kilka zębów, przywracając tym samym estetykę i pełną funkcjonalność jamie ustnej. Trzeba przy tym pamiętać, że implanty stomatologiczne mają na celu nie tylko poprawę wyglądu pacjenta. Brak nawet jednego zęba może doprowadzić do przeciążenia i rozchwiania pozostałych zębów, co w konsekwencji prowadzi do ich utraty. Co więcej, braki w uzębieniu mogą przyczyniać się do zapadnięcia profilu twarzy czy zaburzeń zgryzu.

Gdy pacjent słyszy o konieczności podjęcia leczenia kanałowego, zwykle dostaje “gęsiej skórki”. Panuje wiele opinii na temat tego, że jest to zabieg skrajnie nieprzyjemny, bolesny i - co najgorsze - nie dający pewnych rezultatów. Czy rzeczywiście tak jest naprawdę?

Dzieci już od najmłodszych lat powinny być pod stałą opieką stomatologiczną. Trzeba przy tym pamiętać, że dzieci mają zupełnie inne potrzeby w zakresie profilaktyki i leczenia zębów, dziąseł czy całej jamy ustnej niż dorośli. Dlatego w tym przypadku powinniśmy zwracać uwagę na gabinety stomatologiczne, w których możemy skorzystać z pomocy pedodonty.