Gabinet Stomatologiczny Maxdent

ul. Hallera 53/2
53-325 Wrocław

tel.: 607121314, 71 36 11 504
e-mail: gabinet@maxdent.pl
mapa (kml)

Oferujemy najwyższą jakość na świecie lasera LightWalker AT firmy FOTONA, globalnego lidera systemów laserowych.

 

LightWalker oferuje najwyższe standardy leczenia stomatologicznego  a również prostotę zastosowania:

 

 • Bezbolesne zabiegi
 • Bez potrzeby znieczulenia
 • Doskonałe efekty zabiegowe
 • Najwyższy poziom bezpieczeństwa
 • Stomatologiczne lasery najnowszej generacji

 

 

LASEROWE LECZENIE NADWRAŻLIWOŚCI

 

Problem związany z nadwrażliwością zębów to zawsze duży dyskomfort, z którym niełatwo jest sobie poradzić. Leczenie laserowe to jedyna taka nieinwazyjna metoda, która już po pierwszym zabiegu daje rezultat  całkowitego pozbycia się problemu. Procedura leczenia laserem LightWalker  jest bardzo szybka. Jest to jedyna tak skuteczna metoda dostępna obecnie na rynku.

 

Nadwrażliwość może  być spowodowana:

 • zbyt mocnym szczotkowaniem zębów
 • brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej
 • nieleczeniem ubytków znajdujących się przy szyjkach dziąsłowych
 • częstym spożywaniem kwaśnych posiłków oraz napojów
 • wybielaniem zębów metodami, które wykorzystują działanie sody i nadtlenku wodoru.

Laser LightWalker jest niezwykle skuteczny w przypadku leczenia nadwrażliwości, zastosowanie tej metody przyniesie długo oczekiwaną ulgę.

 

 

TouchWhite – LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW

 

Istnieje bardzo dużo metod wybielania zębów, można stosować systemy nakładkowe

w domu (paski wybielające, różnego rodzaju żele) i w gabinecie stomatologicznym. Niestety, konwencjonalne metody są mało skuteczne i dają słaby efekt w usuwaniu osadu powstałego przez kawę, herbatę i tytoń. Są również nieskuteczne w eliminowaniu plam spowodowanych przez zażywanie leków i fluoru.

 

Laserowa metoda TouchWhite to:

 • leczenie szybkie i mało inwazyjne
 • bardzo dobre efekty zabiegowe
 • bezpieczeństwo i precyzja
 • brak nadwrażliwości  po zabiegowej
 • wysoka skuteczność i gwarancja satysfakcji

 

 

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA-BEZ BÓLU, BEZ ZNIECZULENIA

 

Laser LightWalker to idealne narzędzie, które doskonale sprawdza się  podczas zabiegów na najmłodszych pacjentach. Teraz już dentysta nie będzie kojarzył się z bólem i nieprzyjemnym odgłosem wiertła. Leczenie laserowe to zabiegi bezbolesne, delikatniejsze i niewymagające znieczulenia małego pacjenta do zabiegu. Dlatego właśnie laser LightWalker to jedyne urządzenie, po które sięgają lekarze dentyści, aby twoje dziecka przestało się bać wizyt w gabinecie,dzięki czemu zabiegi są wolne od stresu.

 

TwinLight- ZABIEGI PERIO

 

Leczenie periodontologiczne TwinLight TPT jest minimalnie inwazyjną formą leczenia chorób przyzębia, wykorzystującą dwie najlepsze długości fali laserowej stosowane w stomatologii. Wykorzystanie technologii TwinLight umożliwia zoptymalizowane leczenie chorób przyzębia. Procedura zabiegowa stwarza najkorzystniejsze warunki dla gojenia się zmian przyzębia poprzez usuwanie zmienionego chorobowo nabłonka wyściełającego kieszonkę przyzębną, usuwanie kamienia z powierzchni korzeni oraz zamknięcie kieszonki stabilnym skrzepem włóknikowym. Leczenie zmian metodą TPT pozwala dentystom na skuteczne leczenie zarówno umiarkowanych, jak i ciężkich chorób przyzębia, bez konieczności stosowania skalpela i szwów.

 

 

NightLase- NIEINWAZYJNE LECZENIE CHRAPANIA

 

NightLase to szybka i nieinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG o delikatnym, powierzchniowym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów NightLase światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu a co za tym idzie- usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów. Pełna procedura zabiegowa składa się z trzech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie 6 tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna.

Rezultaty zabiegowe zostały ocenione na podstawie ankiet pacjentów, a także badan przeprowadzonych przy użyciu polisomnografii (Klinika Uniwersytecka Golnik, Słowenia). U wszystkich pacjentów poddanych terapii stwierdzono poprawę już po pierwszym zabiegu. U większości pacjentów drugi zabieg dał doskonałe lub bardzo dobra rezultaty, zaś u około 20% stwierdzono wynik dobry. Rezultat zabiegów utrzymuje się do jednego roku. W przypadku stwierdzenia nawrotów chrapania należy przeprowadzić kolejną sesję zabiegową.

 

TwinLight - ZABIEGI ENDO

 

Leczenie  endodontyczne  TwoinLight  Endodontic Treatment (TET) niweluje dwie główne wady klasycznych procedur leczniczych: brak możliwości wyczyszczenia i usunięcia resztek ze złożonych systemów kanałów oraz brak głębokiej dezynfekcji ścian kanałów korzeniowych. W pierwszym etapie terapii stosowana jest rewolucyjna metoda, która wykorzystuje energię lasera Er:YAG w celu wytworzenia fotoakustycznych fal uderzeniowych. Działanie fali  uderzeniowej w roztworze oczyszczającym kanał korzeniowy powoduje, że odgałęzienia boczne kanału zostają oczyszczone, a z kanalików zębinowych  jest usuwana warstwa mazista. Po przeprowadzeniu procedury eliminuje się warstwę mazistą wokół otworu kanału dodatkowego.  W pierwszym etapie promieniowanie lasera er:YAG oczyszcza i usuwa resztki z kanałów korzeniowych i kanałów dodatkowych. W drugim etapie laser Nd:YAG głęboko dezynfekuje ściany zębiny korzeniowej. Zabiegi TwinLight są również skuteczną metodą końcowego przepłukiwania przed ostateczną obturacją.