Gabinet Stomatologiczny Maxdent

ul. Hallera 53/2
53-325 Wrocław

tel.: 607121314, 71 36 11 504
e-mail: gabinet@maxdent.pl
mapa (kml)

Implanty

Jednym z zabiegów w wykonywanych w naszej klinice dentystycznej jest wprowadzanie implantów, czyli tytanowych śrub, które umieszczone w kości imitują korzeń naturalnego zęba. Sam zabieg jest szybki, bezpieczny dla pacjenta oraz zupełnie bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest z użyciem znieczulenia miejscowego. Ząb odbudowany na implancie jest trwale i solidnie umocowany, nie różni się od pozostałych zębów pacjenta, spełnia wszelkie walory estetyczne i funkcjonalne. Eliminują one wiele niedogodności związanych z tendencyjnym leczeniem protetycznym. Pacjent nie musi korzystać z niewygodnych protez. Tego typu zabieg eliminuje również konieczność ewentualnego szlifowania sąsiednich zębów. Umocowane na stałe sprawia, że pacjenci odzyskują nie tylko piękny uśmiech, ale również pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Implanty zębowe

Jednym z zabiegów w wykonywanych w naszej klinice dentystycznej jest wprowadzanie implantów zębowych, czyli tytanowych śrub, które umieszczone w kości imitują korzeń naturalnego zęba. Sam zabieg jest szybki, bezpieczny dla pacjenta oraz zupełnie bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest z użyciem znieczulenia miejscowego. Ząb odbudowany na implancie jest trwale i solidnie umocowany, nie różni się od pozostałych zębów pacjenta, spełnia wszelkie walory estetyczne i funkcjonalne. Implanty pozbawione są niedogodności, które występują w tradycyjnym leczeniu protetycznym. Pacjent nie musi korzystać z niewygodnych protez. Tego typu zabieg eliminuje również konieczność ewentualnego szlifowania sąsiednich zębów. Umocowane na stałe sprawia, że pacjenci odzyskują nie tylko piękny uśmiech, ale również pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Kiedy stosujemy implanty?

Implanty to najlepszy sposób na odzyskanie utraconych zębów w każdym przypadku:

  • braku jednego zęba  - bez potrzeby ingerencji w sąsiednie  zęby, unikamy szlifowania zdrowych zębów.
  • braku  kilku zębów  - kilkakrotna niezależna implantacja  nie narusza pozostałych zębów.
  • bezzębia  -  wszczepienie implantów w celu lepszej stabilizacji protezy zapewnia  komfort i poczucie odzyskania swoich własnych zębów a także wygodę i komfort użytkowania

Wszczepiając więcej implantów (6-8), możemy na stałe osadzić mosty i zrezygnować z ruchomej protezy.