dr n. med. Mariusz Szyba Zajmuje się: implantologia, przeszczepy kości, chirurgia stomatologiczna, protetyka - Właściciel kliniki

dr n. med. Mariusz Szyba

Chirurg stomatolog / Implantolog / Protetyk
Właściciel kliniki
Zajmuje się: implantologia, przeszczepy kości, chirurgia stomatologiczna, protetyka


Założyciel i właściciel Kliniki Dentystycznej Maxdent. Jest absolwentem Medycznego Studium Zawodowego oraz Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W 2000 r. uzyskał specjalizację z chirurgii stomatologicznej. Od roku 2013 posiada stopień Doktora Nauk Medycznych uzyskany na Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich.

Należy do stowarzyszeń medycznych, takich jak: Polskie Towarzystwo Endodontyczne,  Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej, Polskie Towarzystwo Chirurgii Jamy Ustnej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Regularnie bierze udział w sympozjach, konferencjach i kursach organizowanych na całym świecie – był uczestnikiem już ponad 100 takich wydarzeń, a ich liczba stale się powiększa. Jest koordynatorem staży podyplomowych lekarzy dentystów.

Główne dziedziny jego pracy to chirurgia oraz implantoprotetyka. Zajmuje się również leczeniem kompleksowym, mającym na celu rekonstrukcję i rehabilitację narządu żucia. Każdego Pacjenta traktuje indywidualnie, a leczenie planuje w najdrobniejszych szczegółach. Współpracuje ze specjalistami reprezentującymi różne gałęzie stomatologii, a także z rehabilitantami i najlepszymi w Polsce laboratoriami protetycznymi.

Czas wolny od pracy poświęca swojej rodzinie. Istotnym elementem życia są dla niego jego wielkie pasje – sport i podróże.

Stowarzyszenia i instytucje, do których należy ekspert

Opinie o ekspercie

Mariusz Szyba – ZnanyLekarz.pl

Certyfikaty

Przeczytaj porady naszych ekspertów