lek. dent. Bartłomiej Karaś Zajmuje się: leczenie kanałowe

Lekarz dentysta
Zajmuje się: leczenie kanałowe


Absolwent Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest współzałożycielem Dental Master Group, a także wiceprezesem Sekcji Endodoncji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Należy także do takich medycznych stowarzyszeń jak European Society of Endodontology, World Federation for Laser Dentistry, Style Italiano Endodontics, Polskie Towarzystwo Stomatologii Laserowej, Polskie Towarzystwo Ergonomii Stomatologicznej oraz Polskie Towarzystwo Endodontyczne.

W 2012 roku uzyskał certyfikat Curriculum Endodontycznego przyznany przez Polskie Towarzystwo Endodontyczne. Od roku 2013 współpracuje z działem badawczym tego stowarzyszenia, opiniując najnowsze materiały i narzędzia stomatologiczne.

Jest autorem licznych publikacji z dziedziny endodoncji, a także współautorem książki “Endodoncja w ujęciu klinicznym”. Jeden z Mistrzów Stomatologii według kwartalnika „eDentico”, Sylwetka Stomatologii “Twojego Przeglądu Stomatologicznego” oraz Ekspert Radia Zet Zdrowie.

Od 2013 roku przeprowadził ponad 400 szkoleń i wykładów w 14 krajach na 4 kontynentach. Łącznie w jego kursach praktycznych wzięło udział ponad 4000 dentystów z 35 krajów. Jest wykładowcą Akademii Stomatologii. Szkoli również z zakresu wykorzystania tomografii komputerowej w praktyce stomatologicznej.

W pracy najważniejsze jest dla niego zdrowie i dobre samopoczucie pacjentów. Jego pacjenci najbardziej cenią w nim obszerną wiedzę, otwartość i umiejętności endodontyczne.

Weekendy spędza najczęściej, poświęcając czas na wykłady i kursy. Prywatnie mąż, perkusista, gitarzysta, fotograf i kierowca wyścigowy.

Przeczytaj publikacje naszego eksperta na portalu Zdrowie.RadioZET

Stowarzyszenia i instytucje, do których należy ekspert

Opinie o ekspercie

Bartłomiej Karaś – ZnanyLekarz.pl

Przeczytaj porady naszych ekspertów